Kinë Prodhimi dhe fabrikat e modulit të dyfishtë, montues shumëfunksional i lenteve HT-E5D Eton
Mirësevini në faqet tona të internetit!

Makinë për montimin e lenteve me modul të dyfishtë HT-E5D

Përshkrim i shkurtër:


Detail Product

Produkt Tags

Aplikoni për ndriçimin e udhëhequr :

Vendosni dhe vendosni makinerinë e quajtur ndryshe "makina montuese", zakonisht aplikohet për të zgjedhur përbërës në tabelë. Dhe makina e montimit ETON është shumëfunksionale, e përshtatshme për montimin e ndriçimit të udhëhequr dhe bordit elektrik. Dhe modeli i HT-E5D zbatohet për llambën e udhëhequr, lenten e udhëhequr, panelin e udhëhequr, dritën e dobët, drejtuesin e udhëhequr, modelin e udhëhequr, ekranin LED, bordin elektrik, dritën e rrugës, DOB, etj.

F eatures e makinës mounter :

Struktura e makinës shumëfunksionale të vendosjes kryesisht miraton strukturën e harkut, e cila ka karakteristikat e saktësisë së lartë dhe fleksibilitetit të mirë.

Ekziston 0,02 mm e saktësisë së montimit të makinës tonë HT-E5D

Makinë multifunksionale për montimin e lenteve

1) Identifikimi fluturimi Vision shtrirjes, korrigjim Mark.
2) Komponentët e montimit: LED / kondensatorë / rezistencë / IC / përbërës në formë / etj.
3) Non-stop material funksion të ri-ngarkimit.
4) Sistemi i dyfishtë, moduli i dyfishtë zgjedh dhe vendos makinerinë shumëfunksionale. Për të prodhuar dy produkte të ndryshëm në të njëjtën kohë.
5) Përmasa minimale e përbërësit 0402, lartësia maksimale 36 mm.

Parametër teknik :

Makinë për montimin e lenteve HT-E5D

PCB Gjatësia Gjerësia

Maks: 500 * 300 mm Min : 100 * 100 mm

PCB Trashësia

0,5-3 mm

Mbërthimi i PCB

Shtrëngim elektrik + Pneumatik i rregullueshëm i presionit

Modaliteti i montimit

Zgjedhja në grup dhe vendosja e veçantë / Zgjedhja e veçantë dhe vendosja e veçantë

Precizioni i montimit

± 0,02 mm

Lartësia e Montimit

< 36mm

rritje Speed

80000CPH

Struktura e pjesëve të brendshme të makinës

Ekzistojnë disa detaje të HT-E5D:

1. Sistemi i ushqimit:

Ekzistojnë mënyra të dyfishta, stacioni i furnizuesve nr. 60 copë. Dhe hundët no.of janë totalisht 20 PC. Shtë ushqyes elektrik me motor të dyfishtë për mënyrën e ushqimit.

2. Sistemi i vizionit:

Njohja e kamerës, pozicioni i rregullimit të sistemit koordinativ X / Y, drejtimi i rregullimit të vetë-rrotullimit të hundës, fiksimi i kamerës, fluturimi i kokës së copës në kamera për njohjen e imazhit.

Ekzistojnë 4 grupe të kamerës së importuar, vizion për identifikimin e fluturimit, korrigjimin e shenjës. Dhe mënyra e drejtimit të boshtit X, Y, Z është kontrolli nga motori linear magnetik i lartë dhe motori ndihmës.

3. Sistemi operativ:

Sistemi ynë operativ është windows 7, softueri po heton dhe zhvillon nga ETON, ekrani është monitor me prekje dhe përdor tastierën dhe miun për të futur

Kujdes:

Si një produkt i teknologjisë së lartë, makina e vendosjes është e sigurt dhe e saktë si për makinerinë ashtu edhe për personin.

  1. Gjëja më themelore për të operuar makinerinë e vendosjes në mënyrë të sigurt është që operatori të ketë gjykimin më të saktë. Duhet të ndiqen rregullat themelore të sigurisë në vijim:
  2. Operatori i makinës duhet të marrë trajnim operativ nën metodën e saktë.
  3. Fikni energjinë kur kontrolloni makinerinë, duke zëvendësuar pjesët ose riparimet dhe rregullimet e brendshme (makineria duhet të servisohet me butonin e urgjencës ose fikur).
  4. Make sure that the "reading coordinates" and the YPU (programming part) are in your hands to stop the machine at any time.

Logjistika dhe dorëzimi:

Transporti:

Nga deti / Treni / Aeroplani

Paketimi:

Kuti druri me paketim vakum

Koha e plumbit:

Katër javë pas pagesës

Company Profili i :

ETON Automation Equipment Co LTD e vendosur në Shenzhen, China, e cila është vendosur në 2011. Duke u përqëndruar në industrinë e marrjes dhe vendosjes së smt-ve, ka departamente të pavarura të prodhimit, ekipin R&D, ekipin e shitjeve dhe departamentin e shërbimit pas shitjes. Ka katër zyra në Kinë, përkatësisht Shenzhen, Zhongshan dhe Hangzhou, Zhejiang. Gjithashtu në Delhi dhe Mumbai, Indi, Turqia ka zyrat e veta.

Kompania ETON është një kompani ndërkombëtare e zhvillimit për klientët globalë.

Makinat ETON Pick and Place eksportohen në më shumë se 20 vende dhe janë pritur mirë në të gjithë botën. Të tilla si: SHBA, KOREA, GJERMANIA, EGJIPTI, TURQIA, VIETNAM, TUNISA, etj.

Pas sherbimit te shitjes

Ne jemi duke marrë një strategji gjithëpërfshirëse të shërbimit pas shitjes.

1. Periudha standarde e një viti e garancisë, përveç pjesëve të këmbimit, çdo pjesë gjatë garancisë do të riparohet dhe zëvendësohet falas.

2. Siguroni instalimin dhe trajnimin falas në vend, si dhe një periudhë të zgjatur garancie të paguar për klientët në nevojë.

3. Përmirësimi i jetës së softuerit.

4. Vizitoni rregullisht klientët.

Kontakti : Joy / Sales Specialist

Tel / Whatsup / Wechat : +8613590151025

Email : Joy@eton-mounter.com

Shto: 44-të. Ndërtimi, i 5-të. Zona Industriale Cuigang, Fuyong, Qarku Baoan, Shenzhen, China

 

 


  • Previous:
  • Next:

  • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne