China Reflow bashkim Oven Machine Infrared Reflow bashkim Oven / Reflow bashkim Oven SMT Hot Air Convection 8 Zone Heating Prodhimi dhe Fabrikat | kolegj Etoni
Mirësevini në faqet tona të internetit!

Reflow Soldering Oven Machine Infrared Reflow Soldering Oven/Reflow Soldering Oven SMT Hot Air Convection 8 Heating Zone

Përshkrim i shkurtër:


Detail Product

Produkt Tags

 1. Features:

8 zones LED pa plumb r eflow furrës  ET-R8

■ Dritaret operacion interface, projektuar dy lloje të mënyra e kontrollit, kontrollit kompjuterik dhe kontrollin e emergjencës manuale, kanë funksionet e sigurisë.

■ mënyrën Adoptimi ngrohje të teknologjisë së lartë gjermane, të lartë të normës transferimin e nxehtësisë në botë. vendosjen e njëjta temperaturë mund të arrijë më shumë se 15% më e lartë se modelet e ngjashme të prodhimit kapacitete njëjtin kapacitet mund të realizohet është më e ulët se sa makinat e ngjashme të 15-20 ℃ reduktuar më tej komponentët nxehtë në bord PCB dhe mikro-dëme.

■ çdo zonë të temperaturës duke përdorur qarkullim të detyruar, kontroll të pavarur PID, ngrohje sipërme dhe të poshtme të pavarur, temperatura e dhomës së furrës saktë, uniforme, kapacitet të madh të ngrohjes.

■ Për shkak të mënyrë unike për të transportuar era, i rrethuar nga projektimit patentuar ajrit kthimi që eliminon efektet e hekurudhor në bord PCB në temperaturë të padëshiruar, në bord PCB e ngrohjes, ajo është më të qetë dhe të shpejtë se modele të ngjashme.

■ furrat Unique janë struktura era brenda zonave të ndryshme të furrës mund të jenë të ndryshme dallimi shpejtësia e erës që lindin për shkak të rregullimit të strukturës, uniforme ngrohjes .;

Features:

1) Dimension: 4800 * 1200 * 1450 (mm)

2) Duke filluar totale Fuqia: 45KW, Normal: 7KW

3) zones kontrolluara temperaturë: deri 8 Zona ngrohjes, poshtë 8 zona e ngrohjes, zone 2 ftohjes

4) gjatësi ngrohjes: 3000MM

5) Temp.Accuracy: ± 1 ℃

6) Temp.Deviation PCB: ± 2 ℃

7) Nxehtësia kohën: <25min

8) me shpejtësi teli: 0-1.8M / min

9) lartësia Mesh: 900 ± 20mm

10) width Mesh: 480 mm

11) PCB Size: W350 mm

12) Aplikoni lidhës lloj paste: pa plumb lidhës / lidhës Ordinary;

13) perberesit e aplikueshme tipit: BGA, CSP etc.single / njëanshëm të dyfishtë;

14) Fuqia mbrojtur: UPS;

15) Metoda e kontrollit: Kontroll i plotë kompjuter;

16) furre duke përdorur jacking cilindër;

 2.Machine image

插入 一张 图片 在 内容 里

3tona Services

Mbeshtetje teknike

1.From data e blerjes, dy vjet e riparimeve të lirë dhe të mirëmbajtjes;

2.Providing të reja teknike dhe shërbimeve teknike në çdo kohë;

Sistemi 3. software do të përmirësohet për një jetë për të siguruar karakteristika të fundit dhe të plotë të versionit të softuerit për të lira.

Shërbimi 4.Provide teknik trajnimi sipas kërkesave të klientit.

5.Can zgjedhin lirisht të ndryshme mënyrat ushqyerit bordit dhe bazat ushqyes.

Support Service

1.From data e blerjes, të gëzojnë shërbim 24-orësh

2.Make telefonata apo vizita në terren për klientët jo-planifikuar, për të përmirësuar vazhdimisht në përputhje me kërkesat e konsumatorit.

3.Guarantee të datës së skadimit, të lirë për të siguruar konsumatorët me shërbimin Secure

 


  • Previous:
  • Next:

  • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne