Добредојдовте на нашите веб-страници!

ПРОИЗВОДИ

ЗА НАС

Профил на компанијата

   Шенжен Етон опрема за автоматизација копродукции, ООД е основана во 2007 година, поседува повеќе од 300 вработени во моментов и опфаќа површина од повеќе од 20000 квадратни метри, е најголемиот водечки производител на брза машина за пик и место и СМТ машина за производство на ЛЕР светлина и електронско поле, кое исто така е високо-технолошко претпријатие и врвен бренд добро познат во Кина со добра репутација. 

  ЕТОН ја измисли најбрзата автоматска машина за бирање и место со брзина 150000CPH, која е најбрзата машина во светот, додели многу глобален патент за прва технологија, исто така ја измисли и глобалната прва машина за која било должина од 1М 5М 50М 100М 500М флексибилна LED лента, освои голема пазар во САД, Кореа, Индија, ГЕРМАНИЈА, Египет, ТУРЦИЈА, ВИЕТНАМ, ТУНИСА ЕТЦЕ.

ВЕСТИ

Што е машина за виткање машина за маскирање?

Машината за виткање машина е исто така позната како машина за склопување на памук. Како што сугерира името, тоа е преклопување на маски. Што е машина за виткање маски? Ова не треба да се објаснува повеќе. Треба да се знае дека маската треба да се свитка и спакува.

The establishment of SMT production line is a systematic project. The success of the establishment of the smt production line directly affects the normal operation of the SMT production line, whether it can achieve the expected results, ...
The LED placement machine is actually a kind of SMT placement machine, and then through some functions such as suction-displacement-positioning-placement, SMD can be quickly and accurately mounted on the PCB board. Therefore, it is mainl...